Banket Arabaları

BANKET ARABASI NEDİR ?

Banket arabaları kişi sayısı fazla olan davetlerde sıcak yemek veya soğuk tatlıların servis edilmeden önce depolandığı ve servise hazır hale getirmek için bekletildiği ısıtıcılı ve soğutuculu arabalardır.

Isıtıcılı banket arabaları yemeğin sıcaklığını koruması ve aynı anda bir çok kişiye servis edilmesi açısından önemlidir.Otellerde ve organizasyonlarda müşterinin önüne konulan yemeğin her zaman sıcak ve tazeliğini koruması gerekmektedir.Endüstriyel mutfak ekipmanlarında önemli bir yeri olan banket arabaları farklı hacim ve çeşitlerde satılmaktadır.

Soğutuculu banket arabaları da aynı sıcak yemekler gibi soğuk havada muhafazasının sağlanması gereken gıdaların (bunların başında tatlılar gelmektedir) bozulmadan uzun süre saklanması ve aynı anda servis edilmesi için dizayn edilmiştir.

Peki banket arabası alırken hangi noktalar önemlidir:

  • Banket arabalarının gıda saklamak için uyumlu paslanmaz çelikten imal edilmiş olması gerekmektedir. Paslnmaz çelik 304 ya da 430 kalite olabilir.
  • Banket arabası alırken hangi soğutmayı yapmasını istiyorsanız ısıtmalı ya da soğutmalı ona göre bir karar vermeniz gerekmektedir.
  • Banket arabasının kapasitesi ihtiyacınızı karşılayacak hacimde olması önemlidir.
  • Banket arabalarının içine konulacak tepsilerin GN2/1 model 65 mm yükseklikte olanların tercih edilmesi daha uygun olacaktır.
  • Banket arabalarında sıcaklığı ayarlayabileceğiniz dijital termostat muhakkak olmalıdır.
  • Banket arabalarının ısıtmalı modellerinde nemini kontrol edebileceğiniz tabanında nemlendirme yapan ayrı bir ısıtma rezistansı olmalıdır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.